Czy uczyć dziecko języków obcych?

Znajomość języków obcych przydaje się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również prywatnej.
Wielu rodziców zastanawia się, czy warto uczyć dziecko języków obcych i w jakim wieku rozpocząć lekcje? Faktem jest, że dzieci, także w wieku przedszkolnym, bardzo szybko przyswajają słówka, dlatego też naukę języka obcego warto rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby program zajęć był dostosowany do możliwości percepcyjnych malucha.

Angielski na wesoło

nauka angielskiegoNajpopularniejszym i jednocześnie najbardziej przydatnym językiem jest – bez wątpienia – angielski, nic więc dziwnego, że przeważająca większość zajęć językowych dla dzieci dotyczy właśnie nauki angielskiego.
Kolejną kwestią, którą muszą rozważyć rodzice, jest sposób nauki. Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele, począwszy od zajęć indywidualnych, poprzez naukę w przedszkolu. Nietrudno zauważyć, że bardziej owocna i twórcza okazuje się nauka w grupie, dlatego też niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się nauka angielskiego w przedszkolu.
Niepodważalny jest fakt, że maluchy nie potrafią czytać ani pisać, nie licząc ewentualnych wyjątków, dlatego też zajęcia językowe powinny obejmować wyłącznie stronę werbalną. Należy również pamiętać, że dzieci z natury są energiczne i żywe, a tym samym wymagają atrakcyjnych, ciekawych i twórczych rozwiązań. Doskonałą propozycją w zakresie nauki języka angielskiego są gry i zabawy ruchowe, wykorzystujące angielskie wierszyki i piosenki – jest to doskonały sposób, by zapewnić maluchom kontakt z żywym językiem, a także utrwalać proste słówka. Działania te z całą pewnością zaowocują łatwiejszym przyswajaniem wiedzy z zakresu języka angielskiego w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *