Suplementy – tak czy nie?

Suplementy diety towarzyszą nam niemalże na każdym kroku. Według informacji przedstawianych przez producentów, skutecznie niwelują wszelkie dolegliwości i dopełniają braki zdrowotne.
Ilość i różnorodność suplementów diety może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie, które rozwiązanie wybrać? Nie brak również sceptyków, którzy zastanawiają się, czy suplementy diety są w rzeczywistości niezbędne.

Czy suplementacja jest niezbędna?

Suplementy diety to preparaty, których celem jest uzupełnienie codziennej diety w niezbędne składniki odżywcze. Współczesny tryb życia nie sprzyja zdrowemu odżywianiu, to fakt, są jednak osoby, które potrafią skomponować własną dietę w sposób prawidłowy.
Osoby, które regularnie spożywają urozmaicone posiłki zapewniają organizmowi odpowiednią ilość wartości odżywczych, nie ma więc konieczności uzupełniania diety poprzez suplementację. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy suplementy są bardzo pomocne.
Znaczna część osób podejmuje mniej lub bardziej skuteczną walkę z nadwagą. Przyczyny zaburzeń związanych z masą ciała bywają różne, niepodważalny jest jednak fakt, że nadmiar kilogramów nie sprzyja zdrowiu, dlatego też warto pozbyć się tego balastu.

tabletki
Priorytetem jest prawidłowa dieta pod okiem specjalisty oraz aktywność fizyczna. Walkę z nadwagą można także wspomóc odpowiednią suplementacją, czyli preparatami dostarczającymi organizmowi błonnika, chromu, kwasu linolowego, L-karnityny oraz wyciągu z octu jabłkowego, karczocha, białej fasoli, ananasa, zielonej herbaty czy mniszka lekarskiego.
Suplementy bogate w witaminę C oraz witaminy z grupy B oraz cynk to rozwiązania, które warto uwzględnić w przypadku obniżonej odporności lub antybiotykoterapii.
Problemy natury immunologicznej, przejawiające się w postaci osłabienia, przemęczenia, apatii, bólów głowy czy bladości skóry, skutecznie można zwalczyć przyjmując suplementy diety bogate w żelazo oraz witaminę C.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *