Jazda konna – sport dla każdego

Jazda konna to sport, który można uprawiać w każdym wieku. Z medycznego punktu widzenia jedynym przeciwwskazaniem jest w tym przypadku paniczny strach przed koniem lub uczulenie na końską sierść.
Decydując się na tę formę rekreacji można aktywnie i ciekawie spędzić czas wolny, zdobywając jednocześnie wiele cennych i przydatnych umiejętności, które można wykorzystywać także na co dzień.

Przyjaźń z koniem

Jazda konna zapewnia wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Partnerem jest koń, od którego w znaczny sposób zależy jakość jazdy oraz bezpieczeństwo jeźdźca. Konia należy rozumieć i na swój sposób kochać. Wzajemne zaufanie i pozytywne nastawienie do konia to początek wspaniałej przygody.
Naukę jazdy konnej najlepiej rozpocząć pod okiem profesjonalisty, czyli skorzystać z oferty szkoły jeździeckiej. Pierwsze lekcje to przede wszystkim czas na poznanie konia, jego oczekiwań i charakteru. Pierwsza jazda najczęściej odbywa się na loży, wynika to przede wszystkim z bezpieczeństwa, kolejne lekcje – w zależności od umiejętności jeźdźca – odbywają się na otwartej przestrzeni.

konie
Ważną kwestią jest wyposażenie jeździeckie, czyli odpowiedni strój i buty do jazdy konnej. Na początku przygody z jeździectwem nie warto inwestować w profesjonalny ekwipunek, pierwsze lekcje to przede wszystkim czas na to, poznać najważniejsze elementy tej sztuki. W zupełności wystarczy więc wygodny dres oraz wygodne, sportowe buty z gładką podeszwą.
Obowiązkowym elementem jeździeckiego wyposażenia jest kask lub toczek, który skutecznie chroni głowę w przypadku ewentualnego upadku.
Profesjonalny ekwipunek jeździecki najlepiej kupić w momencie, gdy będziemy mieli pewność, że jeździectwo to sport, który będziemy uprawiać przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *