Buty – symbol kobiecości

Pokaż mi swoje buty, a powiem, jaką jesteś kobietą – mówi znane powiedzenie. Przyznać należy, że jest w tych słowach sporo racji, praktycznie każda kobieta powiada kilkanaście par butów – dostosowanych do pory roku, okazji oraz osobowości.

Wygodne i eleganckie

Buty na co dzień powinny być przede wszystkim wygodne. Należy jednak pamiętać, że buty powinny być dostosowane do konkretnej sytuacji, w rzeczy samej trudno wyobrazić sobie kobitę, która do pracy w biurze zakłada obuwie sportowe.
Nie od dziś wiadomo, że buty stanowią dopełnienie stroju. Istnieje wiele wytycznych, które określają, jaki rodzaj obuwia należy nosić w danej sytuacji. Ramy te są jednak na tyle elastyczne, że każda kobieta może wybrać rozwiązanie, które odpowiada jej nie tylko pod względem estetycznym, ale także stricte praktycznym. Szczególnie ważne są buty zakładane do pracy. Wiele kobiet wybiera klasyczne czółenka z wąskim noskiem i na podwyższonym obcasie. Rozwiązanie efektowne i eleganckie.
Bardzo elegancko i kobieco prezentują się również szpilki, należy jednak pamiętać, że są to buty adresowane przede wszystkim do wyjątkowych, okazjonalnych kreacji.

szpilki
W damskiej szafie nie powinno zabraknąć także wygodnych butów, które sprawdzą się podczas zakupów, spaceru czy weekendowego wypadu za miasto. Podczas rannego joggingu czy zajęć fitness niezastąpione jest obuwie sportowe. Wbrew pozorom popularne trampki czy adidasy także mogą oryginalne i ciekawe pod względem wizualno-estetycznym.
Ważną kwestią jest także wykonanie obuwia. Buty, bez względu na przeznaczenie, powinny być dopasowane, umożliwiać poruszanie palcami i zapewniać odpowiedni przepływ powietrza, a także chronić przed urazami i wychłodzeniem w chłodniejsze dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *