Zmarszczki – kiedy zacząć się nimi martwić?

 

Zmarszczki to efekt starzenia się naszej skóry, która z roku na rok staje się coraz mniej elastyczna. Sporo osób uważa je za defekt, którego chciałyby uniknąć lub też skutecznie go zwalczyć. Oczywiście obecnie istnieje możliwość ich wypełniania, czym zajmują się specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, ale zanim zdecydujemy się na taki krok, warto wiedzieć, jak i kiedy zadbać o naszą skórę, aby znaki upływającego czasu, jakimi są zmarszczki, pojawiły się na niej jak najpóźniej.

Większość kobiet, próbując pomóc swojej skórze stosuje przede wszystkim kremu przeciwzmarszczkowe. Bardzo wiele spośród nich robi to jednak dopiero, kiedy zauważą już ten problem na swojej twarzy. Warto jednak pomyśleć o właściwej pielęgnacji jeszcze zanim zmarszczki zaczną uprzykrzać nam życie. W związku z tym, delikatne kremu przeciw zmarszczkom można stosować już od 25 roku życia. Dogłębne nawilżenie twarzy pozwoli skórze na szybszą regenerację, dzięki czemu będzie się starzała wolniej, a przecież o to nam przede wszystkim chodzi.

Kremy i innego typu kosmetyki, które mają w cudowny sposób uchronić nas przed widocznymi znakami starzenia się, to jednak nie wszystko. O naszą skórę powinniśmy bowiem dbać również od środka, chociażby przez odpowiednie nawadnianie naszego organizmu. Dlatego tak istotne jest aby codziennie wypijać duże ilości wody, również pod postacią herbat czy soków. Bardzo istotne jest też ograniczenie wszelkiego typu używek, jak alkohol czy palenie tytoniu, gdyż mają one bezpośredni wpływ na wygląd naszej skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *