Urządzanie mieszkania – okna

Urządzanie mieszkania nie należy do najłatwiejszych zadań i nie dla każdego jest to przyjemność. Każde pomieszczenie powinno mieć swój indywidualny charakter, ale jednocześnie, całe mieszkanie musi ze sobą po prostu współgrać. Jednym z elementów, o którym często zapominamy, lub zostawiamy sobie na sam koniec jest dekoracja okien. Możliwości jest obecnie sporo, w związku z czym nie jest łatwo zdecydować się czy w naszych oknach powinny się znaleźć rolety, zasłony, czy może tylko firanki. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale również wady.

W ostatnim czasie, prawdziwym hitem jeśli chodzi o wystrój wnętrz, stały się wszelkiego typu rolety, które możemy doprać do całego pomieszczenia pod względem kolorystycznym. Wydają się one być naprawdę funkcjonalnym rozwiązaniem, gdyż za dnia nie ograniczają nam w żaden sposób dostępu do naturalnego światła, a wieczorem dobrze można je szybko zasłonić, „ukrywając” to co dzieje się w środku. Niestety mają one jeden mankament, którym jest ich czyszczenie. Aby je dokładnie umyć w większości przypadków musimy je bowiem zdemontować co przysparza nieco pracy.

W tym kontekście lepszym rozwiązaniem wydają się zatem być zasłony, które wystarczy zdjąć z karnisza i wrzucić do pralki, aby znów wyglądały świeżo. Nie każdemu podoba się jednak fakt, iż na co dzień zasłony mogą „kraść” nam nieco przestrzeni, gdyż mogą optycznie pomniejszać pomieszczenie. Może zatem wystarczą w takim wypadku tylko firanki? Z pewnością jest to fajne rozwiązanie, ale tylko w przypadku, gdy nie mieszkamy na niższych piętrach, gdyż wówczas nasze życie mogą obserwować przechodnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *