Suplementy diety – czy warto je zażywać?

Suplementy diety od kilku lat są niezwykle popularne w naszym kraju. Wystarczy włączyć telewizję, aby przekonać się jak wiele pojawia się tak reklam tego typu produktów. Z definicji, suplementy powinny pomóc nam w dostarczeniu naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów czy makro i mikroelementów. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy nawyki żywieniowe sporej grupy osób żyjących w ciągłym biegu i stresie, pozostawiają wiele do życzenia. Okazuje się jednak, że suplement suplementowi nierówny, w związku z czym nie zawsze są one dobrym wyborem dla naszego organizmu.

Nasz organizm to skomplikowana machina zbudowana z wielu elementów i wymagająca ciągłe jej uzupełniania jej w niezbędne substancje. Suplementy wydają się zatem być czymś niezwykle pomocny w zachowaniu tej równowagi, pod warunkiem jednak, że będą faktycznie działały tak jak powinny. Niestety, w tej chwili nie istnieją żadne skrupulatne kontrole, które muszą przechodzić produkty tego rodzaju, aby mogły zostać dopuszczone do sprzedaży. W związku z tym, kupując konkretny suplement nie możemy być pewni co do tego czy przyniesie on oczekiwane rezultaty.

Oprócz tego, należy pamiętać, że nawet te wartościowe suplementy, nie mogą nam zastąpić zdrowego odżywiania, które przecież jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Choć dla wielu osób jest to bardzo trudno, powinniśmy zadbać o to by jeść zdrowe i wartościowe pokarmy o stałych porach. Tylko wtedy możemy mieć bowiem pewność, że nasz organizm dostanie wszystko to czego potrzebuje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *