Sucha skóra – jak sobie z nią radzić?

Każdy z nas marzy o pięknej, gładkie i przede wszystkim zdrowej skórze, która będzie się pięknie prezentowała, nie sprawi nam żadnych kłopotów i będzie doskonale chroniła nasze ciało. Niestety, matka natura nie jest aż tak miła by spełnić to życzenie każdej osobie. W związku z tym, niektórzy spośród nas muszą się zmagać z jej mankamentami, do których należy chociażby sucha skóra. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne, ale najważniejsze by wiedzieć jak sobie radzić z tym problemem, tak by w jak najmniejszym stopniu uprzykrzał nam codzienność.

Osoby, które posiadają suchą skórą zdają sobie sprawę, iż jest na niezwykle wrażliwa. Często się łuszczy, czerwieni, a do tego piecze i swędzi, co powoduje bardzo duży dyskomfort. Musimy ją chronić przed wszelkiego typu detergentami, gdyż nawet mydło może doprowadzić do jej bolesnego podrażnienia. Życie ze skórą suchą nie należy zatem do najłatwiejszych, ale poprzez odpowiednią pielęgnację możemy znacząco polepszyć jej stan i tym samym ulżyć samym sobie.

Jeśli chodzi o kosmetyki to przede wszystkim musimy wybierać te najbardziej naturalne, które nie będą szkodziły suchej skórze. Delikatne preparaty, które mają pH neutralne dla ludzkiej skóry sprawdzą się w tej sytuacji najlepiej. Odwiedzając apteki powinniśmy pytać o produkty hipoalergiczne, które natłuszczą naszą skórę i złagodzą wszelkie pojawiające się podrażnienia. Kosmetyki te muszą bowiem nie tylko dostarczać skórze wody, ale także pomóc w jej zatrzymaniu i produkcji naturalnych lipidów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *