Salon i sypialnia w jednym

Z pewnością w niejednym mieszkaniu, czy nawet domu, w którym odczuwalny jest ciągły brak miejsca, salon oprócz swojej typowej funkcji, staje się również sypialnią. Połączenie to nie jest najłatwiejsze zwłaszcza, że sypialnia jest miejscem bardzo prywatnym, dlatego warto dokładnie przemyśleć możliwości zaadoptowania takiego pomieszczenia. Istnieją bowiem rozwiązania, dzięki którym możemy nieco oddzielić od siebie te dwie strefy. I co najważniejsze nie muszą być one szczególnie kosztowne, dlatego każdy może sobie pozwolić na małą rewolucję w salonie.

Wiele osób decyduje się po prostu na zakup rozkładanej kanapy, która w dzień jest zwykłą sofą, na której odpoczywamy czytając książkę czy oglądając telewizję, a nocą staje się naszym łóżkiem. Jeśli jednak nasz salon nie należy do najmniejszych, warto wydzielić sobie nieco miejsca na postawienie zwykłego łóżka i stolika nocnego. Dwie strefy możemy wówczas rozdzielić chociażby zwykłym parawanem, które obecnie bez problemu kupimy w wielu sklepach z meblami czy wyposażeniem wnętrz.

W przypadku, gdy przez najbliższe lata nie liczymy na zmianę naszej sytuacji mieszkaniowej, warto również pomyśleć o postawieniu cienkiej ścianki działowej lub też zainstalowanie drzwi przesuwnych. Koszt takiego przedsięwzięcia nie musi być szczególnie wysoki, a my zyskujemy w ten sposób nawet niewielki kawałek własnej przestrzeni, który zapewni nam prywatność i prawdziwy wypoczynek. Mała sypialnia jest przecież lepsza niż jej brak, w związku z czym warto nieco się o nią postarać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *