Mały salon – jak go urządzić?

 

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu, bez względu na to czy mieszkamy w dużym domu, czy też w niewielkim mieszkaniu. To właśnie w tym miejscu spędzamy wspólnie czas z rodziną i możemy się zrelaksować, ale jednocześnie jest to również pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Dlatego też, podczas jego urządzania, pod uwagę należy wziąć obydwie te kwestie. Nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy nasz salon jest wyjątkowo małych rozmiarów. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Oto kilka podpowiedzi.

Przede wszystkim, nie możemy dopuścić do zagracenia naszego salonu. Wszystkie meble czy inne sprzęty, które nie spełniają żadnej ważnej funkcji w salonie, muszą zostać przeniesione, chociażby do piwnicy. Każdy z nas lubi mieć wszystko pod ręką, ale otwarta przestrzeń pozwala nam optycznie powiększyć pomieszczenie, a dodatkowo lepiej się w nim odpoczywa. Oczywiście może się w nim znaleźć kredens z zastawą czy szafki pod telewizorem, ale również nie mogą one być zbyt duże. W tym przypadku stawiajmy na rozwiązania minimalistyczne.

W salonie o niewielkich rozmiarach raczej nie ma jak postawić stołu, do którego można by zaprosić gości. Dlatego warto pomyśleć o zakupie rozkładanej ławy, która na co dzień będzie zwykłym stolikiem kawowym, a przy specjalnych okazjach będzie można nie tylko zwiększyć jej rozmiary, ale także nieco ją podwyższyć. Obecnie, wybór tego typu mebli jest naprawdę szeroki, w związku z czym z pewnością znajdziemy taki produkt, który doskonale wpasuje się do wystroju wnętrz naszego mieszkania, a do tego będzie funkcjonalny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *