Jak dbać o skórę zimą

Zima to dość trudny czas dla nas wszystkich, gdyż musimy walczyć z niskimi temperaturami, wiatrem czy śniegiem. Okazuje się jednak, że te specyficzne warunki atmosferyczne nie służą również naszej skórze, która musi w związku z tym zostać odpowiednio ochroniona. Wiele osób nie zdaje sobie do końca z tego sprawy, dlatego zimą troszczą się o swoją skórę dokładnie w ten sam sposób jak w ciągu całego roku. Jest to jednak błąd, który należy jak najszybciej poprawić. Jak zatem należy dbać o skórę zimą?

Przede wszystkim, musimy mieć pewność, że nasza skóra jest właściwie nawilżona, w czym pomóc nam mogą różnego typu kosmetyki, a zwłaszcza kremy. Wciąż pokutuje mit, według którego zimą należy wystrzegać się kremów nawilżających, gdyż zawarta w nich woda może zamarznąć. Nie jest to rzecz jasna prawdą, tym bardziej, że tak naprawdę każdy kosmetyk ma w swoim składzie wodę właśnie. Aby znaleźć dobry krem nawilżający należy poszukać takiego, który zawiera substancje wiążące wodę w naskórku, jak chociażby kwas hialuronowy.

Zima to również czas, kiedy szczególnie mocno musimy uważać na słońce. Choć wydaje nam się, że jest ono niebezpieczne wyłącznie latem, zimą również należy chronić nasza skórę przed jego działaniem. Dlatego szukajmy w drogeriach kosmetyków, które zawierają odpowiednio wysokie filtry UV. W ten sposób, odbijające się od kryształków śniegu promienie nie będą nam szkodzić. Pamiętajmy przy tym również o dobrym nawilżeniu ust, które przy niskich temperaturach są szczególnie narażone na przesuszenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *