Domowe sposoby walki z przeziębieniem

 

Przeziębienie być może nie jest szczególnie ciężkim schorzeniem, z powodu którego nie możemy chociażby pójść do pracy albo szkoły, jednak skutecznie uprzykrza nam ono życie. Stare i dobrze nam znane powiedzenie mówi, iż katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni, co nie jest zbyt pozytywnym nastawieniem. Okazuje się bowiem, że przy pomocy starych, domowych sposobów możemy znacznie złagodzić jego objawy, dzięki czemu przeziębienie przestanie być dla nas aż tak dokuczliwe. Warte zatem spróbować!

W przypadku tego konkretnego schorzenia niezwykle istotne jest nawadnianie organizmu, najlepiej przy pomocy gorących napojów, z dodatkiem naturalnych składników o działaniu wspomagającym nasz organizm w walce z drobnoustrojami. Chodzi tutaj na przykład o miód, czosnek czy imbir, który coraz częściej jest produktem zajmującym stałe miejsce w naszych domach. Herbata cytryną i dodatkiem tych składników z pewnością dobrze nas rozgrzeje, dzięki czemu nasze ciało zyska dodatkową pomoc w walce z infekcją.

Bardzo często stosowanym „wspomagaczem” w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych są również inhalacje. Do tego wystarczy nam tylko miska z wrzącą wodą oraz olejek eteryczny, najlepiej eukaliptusowy lub miętowy. Wdychając powstającą z takiej mieszanki parę wodą zmniejsza się obrzęk śluzówki naszego nosa, a wydzielina się rozrzedza, dzięki czemu łatwiej jest nam się jej pozbyć. Pamiętajmy tylko, aby podczas inhalacji nakryć głowę ręcznikiem oraz wdychać powietrze nosem, a wydychać ustami, co pozwoli nam uzyskać najlepsze efekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *